جهت دریافت مشاوره و ثبت کلاس های ایزی دویچ با شماره 09122345003 تماس و یا از طریق تلگرام پیام ارسال نمایید

پکیج های آفلاین آموزشی ایزی دویچ بزودی بارگذاری خواهند شد

آموزشگاه آنلاین زبان ایزی دویج

بهترین روش‌ها برای یادگیری لغات آلمانی چیست؟

بهترین روش‌ها برای یادگیری لغات آلمانی چیست؟

بهترین روش یادگیری لغات آلمانی
آموزشی

بهترین روش‌ها برای یادگیری لغات آلمانی چیست؟

یادگیری زبان آلمانی می‌تواند درها را به روی فرصت‌های جدیدی مثل سفر کردن، کار یا تحصیل در کشور آلمان بازکند. یکی از جنبه‌های کلیدی تسلط بر این زبان، ساختن یک دایره لغات قوی است. در این راهنمای جامع، بهترین روش یادگیری لغات آلمانی را به طور مؤثر و کارآمد بررسی خواهیم کرد. از روش‌های سنتی تا تکنیک‌های مدرن، همه را توضیح خواهیم داد پس با مجله ایزی دویچ همراه باشید.

آموزشگاه آنلاین ایزی دویچ
فلش کارت‌ها یک روش امتحان شده ‌برای یادگیری واژگان جدید آلمانی هستند

۱-استفاده از فلش کارت‌ها

فلش کارت‌ها یک روش امتحان شده ‌برای یادگیری واژگان جدید آلمانی هستند. آن‌ها به فرآیند بازیابی فعال کمک می‌کنند، فرآیندی که حافظه را تقویت کرده و به حفظ اطلاعات جدید کمک می‌کند. برای استفاده مؤثر از فلش کارت‌ها:

استفاده از فلش کارت های دستی یا دیجیتال:

نوشتن کلمات با دست می‌تواند به تقویت یادگیری کمک کند. اپلیکیشن‌هایی مانند Anki و Quizlet پنل های آماده ارائه داده و به شما امکان ساخت فلش کارت‌های خودتان را می‌دهند. این اپلیکیشن‌ها همچنین شامل تکرار با فاصله هستند که باعث می‌شود کلمات را زمانی مرور کنید که در آستانه فراموشی آن ها هستید و در بهینه‌سازی حفظ کلمات کاربرد زیادی دارند.

آموزشگاه آنلاین ایزی دویچ
درگیر شدن در زبان یکی از قوی‌ترین روش‌ها برای یادگیری هر زبانی است

۲-درگیر شدن با زبان آلمانی (بهترین روش یادگیری لغات آلمانی)

درگیر شدن در زبان یکی از قوی‌ترین روش‌ها برای یادگیری هر زبانی است. با احاطه کردن خود با زبان آلمانی، می‌توانید کلمات و عبارات را به طور طبیعی و نرمال یاد بگیرید. در اینجا نحوه درگیر شدن در زبان را توضیح می دهیم:

تماشای برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های آلمانی:

پلتفرم‌هایی مانند Netflix محتوای متنوعی به زبان آلمانی با زیرنویس ارائه می‌دهند.شما می توانید ابتدا با زیرنویس به زبان مادری خود این کا را آغاز کیند و به تدریج به زیرنویس را به زبان آلمانی تغییر دهید.

گوش دادن به موسیقی و پادکست‌های آلمانی:

این کار به شما کمک می‌کند به ریتم و صداهای زبان عادت کنید. سعی کنید به ژانرهای موسیقی که دوست دارید یا پادکست‌هایی در موضوعات مورد علاقه‌تان به زبان گوش دهید. از نظر برخی افراد این روش، بهترین روش یادگیری لغات آلمانی می باشد.

آموزشگاه آنلاین ایزی دویچ
شما می توانید با کتاب‌های کودکان یا مقالات ساده شروع کنید

-خواندن کتاب‌ها و مقالات آلمانی:

شما می توانید با کتاب‌های کودکان یا مقالات ساده شروع کنید و به تدریج به سراغ متون پیچیده‌تر بروید. وب‌سایت‌هایی مانند Deutsche Welle مقالات خبری به زبان ساده آلمانی ارائه می‌دهند.

۳- استفاده از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان

اپلیکیشن‌های یادگیری زبان راهی راحت و مؤثر برای افزایش دایره لغات هستند. و یکی از بهترین روش های یادگیری لغات آلمانی می باشد. برخی از بهترین اپلیکیشن‌ها برای یادگیری کلمات آلمانی عبارتند از:

نرم افزار Duolingo:

این اپلیکیشن درس‌های بازی‌محور ارائه می‌دهد که یادگیری را سرگرم‌کننده و جذاب می‌کند.

برنامه Babbel:

این برنامه نیز بر مهارت‌های مکالمه تمرکز دارد و برای یادگیری واژگان آلمانی زمینه ای فراهم می‌کند.

برنامه Memrise:

این نرم افزار از تکرار با فاصله و عناصر چندرسانه‌ای برای کمک به یادآوری کلمات استفاده می‌کند و روش آن برای یادگیری واژگان آلمانی همانند فلش کارت می باشد.

آموزشگاه آنلاین ایزی دویچ
داشتن یک همکلاسی زبانی به شما امکان می‌دهد تا در یک محیط واقعی به تمرین صحبت کردن و گوش دادن بپردازید

۴-تمرین با یک همکلاسی زبانی

داشتن یک همکلاسی زبانی به شما امکان می‌دهد تا در یک محیط واقعی به تمرین صحبت کردن و گوش دادن بپردازید. شما می‌توانید از طریق موارد زیر یک یار زبانی جهت یادگیری و تقویت دانش زبان آلمانی خود پیدا کنید:

وب‌ سایت‌های یادگیری زبان با آلمانی های اصیل:

پلتفرم‌هایی مانند Tandem و HelloTalk شما را با آلمانی زبان های اصیل  که می‌خواهند زبان شما را یاد بگیرند، متصل می‌کنند. این یکی از مدرن ترین و بهترین روش های یادگیری زبان بخصوص لغات و اصطلاحات روزمره می باشد.

۵-یادگیری کلمات هم‌ریشه

کلمات هم‌ریشه کلماتی هستند که در هر دو زبان مادری شما و آلمانی شکل و معنای مشابهی دارند. به عنوان مثال،کلمه (Das duschen) به معنای دوش گرفتن  و کلمه (Das Telefon) به معنی تلفن. یادگیری این کلمات می‌تواند به شما در توسعه رامنه لغات آلمانی سرعت چشم گیری بدهد. علاوه بر این، بسیاری از کلمات انگلیسی با تغییرات جزئی در آلمانی استفاده می‌شوند.

آموزشگاه آنلاین ایزی دویچ
برچسب زدن به اشیاء اطراف خانه یا محل کار با نام‌های آلمانی آن ها یک روش عالی برای تقویت واژگان است

۶-برچسب زدن به همه چیز

برچسب زدن به اشیاء اطراف خانه یا محل کار با نام‌های آلمانی آن ها یک روش عالی برای تقویت واژگان است. هرزمان که شما یک شیء را ببینید، نام آلمانی آن را  بسیار سریع یادآوری خواهید کرد. این روش به تثبیت کلمات در حافظه بلند شما کمک می‌کند و بهترین روش یادگیری لغات آلمانی در بلند مدت است.

۷-استفاده از روش‌های یادسپاری (Mnemonics)

نیمونیک‌ها ابزارهای حافظه‌ای هستند که به شما کمک می‌کنند کلمات را از طریق ارتباط با آن ها به خاطر بسپارید. به عنوان مثال، برای یادآوری کلمه “Apfel” می‌توانید تصور کنید که لپ تاپ شما برند اپل هست و اپل در زبان آلمانی میشود Apfel. هرچه تصویر واضح‌تر و غیرمعمول‌تری انتخاب کنید ، آن کلمه بهتر در ذهن شما باقی می‌ماند.

۸-تمرین منظم

شاید می توان گفت مهمترین و شاید بهترین روش یادگیری لغات آلمانی و لغات هر زبان دیگر، تمرین منظم آن باشد. شما باید زمان منظمی را هر روز برای تمرین واژگان آلمانی خود اختصاص دهید. حتی ۳۰ الی ۴۵ دقیقه در روز می‌تواند با گذشت زمان تفاوت بزرگی در رایره لغات شما ایجاد کند.

۹-پیوستن به انجمن‌ها و جوامع آنلاین

شرکت در انجمن‌ها و جوامع آنلاین فضای  تمرین کردن را فراهم کند. وب‌سایت‌هایی مانند Reddit جوامع فعالی برای یادگیری زبان آلمانی دارند که می‌توانید در آن‌ها سوال بپرسید، منابع خود را به اشتراک بگذارید و بازخورد هایی در مورد پیشرفت خود دریافت کنید.

آموزشگاه آنلاین زبان ایزی دویچ

۱۰-نوشتن به زبان آلمانی

نوشتن به زبان آلمانی به تقویت آنچه یاد گرفته‌اید کمک می‌کند و توانایی شما در به یاد آوردن کلمات را بهبود می‌بخشد. یک دفترچه خاطرات بردارید و شروع کنید داستان‌های کوتاه روزمره خود را به زبان آلمانی  بنویسید یا حتی در شبکه‌های اجتماعی به زبان آلمانی پست بگذارید. یکی از انواع بهترین روش یادگیری لغات آلمانی، عمل نوشتن بوده که  به تثبیت واژگان جدید در ذهن شما کمک خواهد کرد.

۱۱-شرکت در دوره‌های آموزشی آنلاین یا آفلاین

اگر یادگیری ساختار یافته  و منظم را ترجیح می‌دهید، شرکت در یک دوره آموزشی آنلاین یا آفلاین را در نظر بگیرید. بسیاری از آموزشگاه ها  و موسسات زبان، دوره‌های یادگیری آلمانی، هم به صورت آنلاین  و هم آفلاین، ارائه می‌دهند. شما می توانید در دوره های آنلاین آموزشگاه آنلاین ایزی دویچ این دوره‌ها  که اغلب یک رویکرد جامع که شامل یادگیری اصولی واژگان، یادگیری بهینه دستور زبان و مهارت‌های مکالمه می‌شود را ثبت نام کنید.

۱۲-استفاده از فناوری به نفع خود

فناوری مدرن ابزارهای مختلفی برای کمک به یادگیری لغات در زبان آلمانی ارائه می‌دهد:

پلتفرم Google Translate:

گوگل ترنسلیت می‌تواند به ترجمه‌های سریع و تلفظ کلمات کمک کند.

کانال‌های یوتیوب آموزش زبان:

کانال‌هایی مانند Easy German با ارائه  مصاحبه‌های خیابانی و مکالمات واقعی با زیرنویس می تواند تاثیرات مثبتی بر یادگیری لغات زبان آلمانی داشته باشد.

نتیجه‌گیری

یادگیری کلمات آلمانی می‌تواند با رویکردهای درست، فرآیندی لذت‌بخش و پربار باشد. چه روش‌های سنتی مانند فلش کارت‌ها و درگیر شدن در زبان چه روش ها و تکنیک‌های مدرن مانند اپلیکیشن‌ها و پادکست های موجود. در کل کلید موفقیت و بهترین روش یادگیری لغات آلمانی حفظ ثبات، تمرین منظم و ثبت نام در یک آموزشگاه و یادگیری زبان به صورت اصولی می باشد. با آموزشگاه آنلاین ایزی دویچ، به راحتی  به آلمانی صحبت خواهید کرد!

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید

دوره های آفلاین

دوره های آنلاین

آمادگی آزمون

ثبت نام و ورود

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
توجه: شما مجاز به کپی محتوا یا مشاهده سورس نیستید!!